Bayraklı Belediyesi’nin Yeri Belirlendi

Bayraklı Belediyesi Nikah Salonu’nun yıkılarak yerine kalıcı belediye hizmet binasının yapılmasının tasarlandığı bildirildi.
Bayraklı Belediyesi Nikah Salonu’nun yıkılarak yerine kalıcı belediye hizmet binasının yapılmasının tasarlandığı bildirildi.

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, düzenlediği toplantıda kurulma aşamasında olan Bayraklı Belediyesi’nin çalışmaları hakkında vatandaşlara bilgi verdi. Bayraklı Belediyesi Nikah Salonu’nun yıkılarak yerine kalıcı belediye hizmet binasının yapılmasının tasarlandığını belirten Karabağ, “Postacılar Mahallesi’nde bulunan İnönü Kültür Merkezi’ni idari işlerimizin yürütüleceği bina haline getirdik. Osmangazi’de bir binayı da teknik müdürlüklerin hizmet vereceği bir şube olarak tasarladık. Şu anda içinde bulunduğumuz nikah salonunu ise çok yakın bir zamanda yıkıp ihaleye çıkaracak ve yerine merkez binamızı yapacağız” dedi.

Toplantıda söz alan esnaflar, araç trafiğine kapalı olan Sevgi Yolu’nun işportacıların ve otomobillerin işgali altında olduğunu dile getirerek, çarşının çığırtkanlık yaparak satış yapmaya çalışanlar yüzünden Kemeraltı’ndan farksız hale geldiğini söyledi. Güvenlik konusunda da endişelerinin olduğunu belirten esnaflar, daha önce 8 kişilik özel güvenlik ekibi tuttuklarını fakat yeterli paranın toplanamaması nedeniyle güvenlikçilerle anlaşmalarını sonlandırmak zorunda kaldıklarını belirtti.

Karabağ, hem araç trafiği, hem kayıt dışı ticaretin önlenmesi, hem de çarşının güvenliği için kısa sürede zabıta ekiplerini harekete geçireceklerini açıkladı. Güvenliğin sağlanması için de esnafı maddi açıdan zorlamayacak bir formül bulunacağının sözünü veren Karabağ, “Alt yapı ve otopark sorunlarını sırasıyla çözeceğiz. Bayraklı’nın merkezi olarak bilinen Sevgi Yolu’nu ticari açıdan canlandırmak için, çevre düzenlemeleri ve özellikle de sahil bandı projelerinin hayata geçirilmesi önceliğimiz” diye konuştu.

“BAYRAKLI’NIN FESTİVALİ OLACAK”

Üç bin kişilik beldelerin bile o bölgeye özgü ulusal veya uluslararası festivallerinin olduğuna dikkat çeken Karabağ, ilk işlerinden birisinin de ilçeye uluslararası festival kazandırmak olduğunu söyledi. Bu sayede gelecek olan yerli veya yabancı turistlerle birlikte ekonominin canlanacağını savunan Karabağ, yapacakları ilk işlerden birinin de Uluslararası Smyrna Kültür ve Sanat Festivali’ni en kısa sürede düzenlemek olduğunu belirtti.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s