Bayraklı Yürüyen Merdiveni ve Asansörü İstiyor

Aliağa-Menderes raylı sistem projesi kapsamında Bayraklı’da yapılan yürüyen merdiven ve asansörlerin çalışmaması halkı huzursuz etmektedir.

Aliağa-Menderes raylı sistem projesi nedeniyle yıkılan ve yıllarca yapımı süren, çeşitli tartışmalara neden olan Bayraklı üst geçidi geçtiğimiz sene Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanı Deniz Baykal’ın katılımı ile açılmıştı.

Modernliği ve Bayraklıya yakışan duruşu ile tüm Bayraklılıların hoşuna giden üst geçidimiz açıldığı ilk gün çok güzel çalışmıştı. Engellilerde dahil herkes çok sevinmişti. Fakat ilk gün Baykal gittikten 2 saat sonra yürüyen merdivenler ve asansörler durdu. O günden beri’de hala çalışmıyor.

Şu an bir çok Bayraklılı vatandaş modern bir üst geçide kavuşmanın mutluluğu ile orayı kullanırken engelli vatandaşlarımız kullanamıyor. Ve Bayraklı’nın denizle buluşmasını sağlayan tek üst geçidi olduğundan dolayıdırki yıllardır engelli vatandaşlarımız Bayraklı sahiline ulaşamıyor. Sahilin mis gibi temiz havasında gezemiyor. Belediyenin sahilde düzenlediği konser v.b. etkinliklerede katılamıyor.

Ayrıca bebek arabalı annelerde merdivenleri çıkamıyor. Mutlaka birilerinden yardım istemek zorunda kalıyorlar.

Bayraklı halkıyla yaptığımız röportaj’da vatandaş şunları söylüyor: “İzmir Büyükşehir Belediye’sine bizlere modern bir üst geçit yaptığı için teşekkür ediyoruz. Fakat üst geçidimizde engelliler için bulunan asansör nedense yıllardır çalıştırılmıyor. Raylı sistem bitirilicekte öyle çalıştırılacak diye beklemeyin. Engelli vatandaşlarımız yıllardır burayı kullanamıyor. Kullanamadığı içinde sahile gidemiyor. Rica ediyoruz engelli vatandaşlarımız ve bebek arabalı anneler için asansörler çalıştırılsın. Ayrıca yürüyen merdivenlerde yıllardır atıl durumda duruyor. Çürüsün diyemi bekliyorlar? En kısa zamanda asansör ve yürüyen merdivenlerin faaliyete geçmesini istiyoruz”

Öte yandan Bayraklı Belediyesine gerek internet üzerinden gerek telefon açarak dilekçeler verdiklerini belirten halk cevap verilmemesinden dolayı kızdıklarını belirtiyor.

BHA (Bayraklı Haber Ajansı)

Konunun Devamı ve Yorumlarınız için Forum Sayfamız
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s